Home
Odchudzanie od zawsze kojarzy się z wyrzeczeniami i próbą charakteru. Wytrzymanie z rozpiską diety do końca jej trwania, zaliczenie biegowego kilometrażu - to wszystko ma nam umożliwić zdobycie pożądanej sylwetki, czy wytrzymałości. Wiemy, że najlepszym zdrowym sposobem na nadwagę i zasiedzenie jest ruch. Dotyczy to wszystkich ludzi. Prosty, powtarzalny, nawet nie zawodowy-sportowy ruch dotleni mózg, podniesie ogólną sprawność, sprawi, że wydziela się nam hormon szczęścia. Grupy biegaczy, rowerzystów, triathlonistów, ale też górskich turystów dodatkowo to potwierdzą - szczęście to stan na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko ruszyć się, wykonać (dosłownie) pierwszy krok, a następne okażą się przyjemnością.

dieta, odchudzanie
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
W kontekście konsekwentnego wysiłku fizycznego warto postawić sobie cel, któremu ma służyć. Czy sport interesuje nas jako nowa pasja, czy raczej jako środek, którym chwilowo będziemy zbijać niepotrzebne kilogramy? Czy wybieramy prosty trucht, z tempem na wyczucie, czy przygotowujemy pod siebie program treningowy, w skali tygodniowej, miesięcznej np. z uwzględnieniem tempa? Czy wykonujemy tylko jeden rodzaj aktywności, czy może staramy się urozmaicać nasze treningi? Pytań determinujących cel potencjalnych „ruchowców” jest o wiele więcej, wyżej przytoczone zostały jedynie te kluczowe. Mając dokładnie sformułowane odpowiedzi postanawiamy czego od siebie oczekujemy i jakimi środkami to uzyskamy.Dieta, odchudzanie
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Tracenie kilogramów może odbywać się na parę możliwości. Od relatywnie najprostszego (ale wcale nie najtańszego), czyli biegania, przez kupienie karnetu i uczestniczenie w zajęciach fittnesu lub siłowni, po metody domatorskie jak odchudzanie z hula hop. Wersja z trenowaniem bioder znana jest od najmłodszych lat dziewczynkom, stąd nie dziwi też zupełna dominacja tego rodzaju odchudzania u płci pięknej. Hula hop z kółkiem dla dziewczynek łączy tylko kształt. Hula hop dla dorosłych to nawet półtora kilogramów koła. Nierzadko zrobione jest z metalu. To ciekawy wybór dla pań, które lubią urozmaicać dietę i jogę o nowe sposoby. Wysiłek na kole aktywizuje większą część mięśni brzucha, talii i pośladków pomagając w uzyskaniu pożądanej figury. Dlatego drogie panie pamiętajcie - hula hop i do przodu!