Home
Alergia pokarmowa, to niezgodna odpowiedź immunologiczna systemu sprawiająca przebieganie różnych objawów. Objawy przyjmują tę samą postać i zawsze następują po spożyciu tego jedzenia, na jaki dana jednostka jest uczulona. Stosowanie diety eliminacyjnej pozwala na wykreślenie uczulającego produktu, także unikanie symptomów alergii.


Zdrowa, czyli jaka dieta?
Autor: Bird&Co.
Źródło: Bird&Co.
Dieta eliminacyjna polega na stałym, albo sporadycznym wyłączeniu z jadłospisu wyrobu, względnie grupy produktów podejrzewanych o powodowanie alergii. Dietę eliminacyjną stosuje się wtedy, jak nie jesteśmy pewni, jakie produkty są źródłem alergenów. Zaleca się ją też w celach zdrowotnych, jak zna się już artykuł, albo grupę wyrobów rodzących alergię pokarmową.

W procesie eliminowania artykułów, powinno się poprowadzić precyzyjny opis oznak i obserwacje, na który posiłek i w jaki sposób system reaguje. Jeśli zachodzi zmiana na lepsze, znaczy to, iż wykluczony produkt jest źródłem alergenów. Jeżeli zaś poprawy nie zarejestrujemy, będzie to znaczyło, że wykluczono z pożywienia nieodpowiednią grupę artykułów. Należy w takim przypadku nadal obserwować i wyłączyć z diety kolejny produkt. Najmniejszy okres, na jaki należy wykluczyć z pokarmów wskazany wyrób wynosi 7 dni, a więcej znajdziesz tu: potrafiszschudnac.pl/kategoria/1/. Ważne jest, aby w trakcie aplikowania diety eliminacyjnej odstawić wyznaczone produkty we jakichkolwiek jego formach.


Dieta, odchudzanie
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Step to podest do ćwiczeń, które podnosi się i obniża za pomocą dysków normujących wysokość. Ćwiczenia na stepie wymagają bardzo mocnej i wyczerpującej aktywności ruchowej, toteż powinno się nadzorować wykonywane ćwiczenia i raz w miesiącu dokonywać pomiarów tętna - nasz najnowszy artykuł. Podniesienie stepu powiększa ilość spalanych kalorii i sprzyja skutecznemu odchudzaniu. Step nie powinien jednak przekraczać 20 cm wysokości dla osób przeciętnego wzrostu i średnio wysportowanych.

Ćwiczenia na stepie nie są wskazane dla osób, jacy mają kłopoty ze stawami i kręgosłupem, ponieważ obciążają kolana, biodra i kostki. Ćwiczenia na stepie warto połączyć z ćwiczeniami z wykorzystaniem hantli, jakie pozwalają poprawiać mięśnie ramion.