Home

dolegliwości

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/sportgryf.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
fotogram - medycyna
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach lekarstw na przeróżne dolegliwości istnieją wręcz całe miliony, które to zarazem występują pod bardzo różnymi postaciami. Syropy, przeróżne żele, krople - to tylko jedne z tych najczęściej obecnie stosowanych środków doustnych, które to bywają bardzo przyjazne tak samo dla nas osób dorosłych, jak również i dla naszych dzieci.
okulary
Autor: Eden, Janine and Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli cierpimy na przypadłości powiązane z niewyraźną mową, musimy pójść do doktora, który ukończył logopedię. To on zajmuje się diagnozą ewentualnych mankamentów i stymulacją właściwego rozwoju mowy.


Tego typu lekarz zajmuje się również leczeniem różnorodnych powiązanych z nią zaburzeń.
włosy
Eleganckie włosy to od zawsze świadectwo urody, a czasami przywództwa. Długie i lśniące czupryny książąt z dawnej dynastii Merowingów odzwierciedlały ich królewskość. A każdy z pewnością zna z Biblii podanie o Samsonie, olbrzymie, który czerpał swą siłę ze swoich długich włosów.
tabletki ziołowe na żylaki
Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Pigułki ziołowe mogą być nieodzowne w usuwaniu bardzo wielu uciążliwych dolegliwości. Zwykłe leki nie zawsze pomagają lub są zbyt silne, by je stosować regularnie.
nietrzymanie moczu
Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com
Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest nadwątleniem mięśni dna macicy, które nie kurczą się należycie oraz nie zaciskają cewki moczowej. Podyktowane może być także rozciągnięciem pochwy, czego konsekwencją jest zmiana kąta nachylenia cewki . W rezultacie dochodzi do bezwiednego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi tylko w sytuacjach podwyższonego ciśnienia w środku jamy brzusznej, a zatem podczas kichania, kaszlu, śmiechu, a także w trakcie wzmożonego wysiłku fizycznego. W spoczynku nie spostrzega się niemiłych niedyspozycji.
człowiek w depresji
Autor: ryan melaugh
Źródło: http://www.flickr.com
Depresja dotyka każdego niezależnie od wieku płci oraz wykonywanego zawodu. To stan kiedy spada nasza samokrytyka. Gdy zaczynamy się okropnie źle czuć, nie mamy chęci ani motywacji do pracy. Stajemy się powolni i najchętniej byśmy się tylko położyli drzemać.Przede wszystkim popadamy w nią w czasie jesienno- zimowym jak i początkowym czasie wiosennym. To tak zwana melancholia sezonowa. Wówczas to zdecydowany niedosyt światła wywołuje u nas ten stan.
końcówki do szczoteczek
Autor: Dainis Matisons
Źródło: http://www.flickr.com
Dobór odpowiedniej szczoteczki do zębów to totalny fundament w codziennej higienie jamy ustnej. Szczotkowanie zębów jest chyba pierwszą jak i podstawową ale szalenie ważną kwestią jeżeli chodzi o zachowanie zdrowego i zadbanego uśmiechu.


Jak jednak dobrać właściwą szczoteczkę do naszych potrzeb? Pierwszą sprawą jest zbadanie tego, w jaki sposób reagują nasze dziąsła.
Modelka
Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Piękno odkrywamy w sobie na wiele sposobów – poprzez miłość, zadowolenie z życia zawodowego, zamiłowania, pomaganie innym, czy wreszcie poprzez dbanie o swój wizerunek. Tylko równowaga między pięknem wewnętrznym i zewnętrznym, pozwoli poczuć się całkowicie interesującymi kobietami.
ortopeda
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje mnóstwo przypadków w życiu, gdy potrzebujemy lekarza specjalisty. Istnieje dużo lekarzy rozmaitych specjalności, a jednym z nich jest ortopeda.
Artemed
Autor: Artemed
Źródło: http://www.artemed.pl/
Kiedyś było wystarczające, aby wyjść do lasu i zacząć zbierać właściwe zioła. Była to tzw. medycyna roślinna w najczystszej postaci.